הדלקת נרות על ידי רווקה בביתה ובבית הוריה

שלום,
לאחרונה התוודעתי לכך שאישה רווקה לא מברכת בהדלקת נרות שבת כשהיא נמצאת בבית הוריה.
אשמח לחידוד של הדברים כדי לעשות את המצווה הזו כהלכתה.
אני רווקה ואני מתגוררת בבית משלי, בו אני מדליקה נרות שבת עם ברכה.
כשאני מתארחת בשבת בבית הורי ואמי מדליקה נרות שבת, האם אני מברכת גם על הנרות? האם אני אמורה להדליק בפינה מרוחקת ולברך כדי שלא תהיה ברכה לבטלה על הברכה של אמי? או שמא עלי להדליק בלי לברך כלל? והאם אפשר לעשות זאת ליד הנרות של אמי? יש לה פינה מיוחדת בבית להדלקת הנרות וכבר שנים שאנחנו מדליקות יחד, לכן אשמח לדעת כיצד לעשות זאת נכונה.
תודה

 

תשובה

שלום לך,

תודה על פנייתך. השאלה שלך היא שאלה שעולה לא מעט, נשים רבות רוצות להרבות אור בשבת ולקיים את המצווה היפה הזו של הדלקת נרות באופן הנכון ביותר מבחינה הלכתית.  

אנחנו מפנות אותך לשתי תשובות באתר שעוסקות בשאלות שלך, הן למצב של הדלקת נרות בביתך בפרטי והן למצב של הדלקת נרות בבית הורייך. 

אם יש לך עוד שאלות בנושא את מוזמנת לפנות שוב וכמובן גם בשאלות אחרות. 

 

הדלקת נרות על ידי נערה בבית הוריה כאן

 

אני רוצה לדעת איך להדליק נרות שבת באופן הנכון כאן

 

אם יש לך עוד שאלות בנושא את מוזמנת לחזור ולפנות.

 

בברכה,

רחל

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן