מה לעשות לגבי צום יום כיפור כשיש תינוקת בת שבועיים שרק יונקת?

תשובות מאת: רבניות אורחות

שלום רב,
ביתי בת שבועיים וניזונה מהנקה בלבד. לרוב אני עוברת צומות בסדר אך אני לא יודעת מה תהיה ההשפעה כעת על הגוף ועל החלב. (בהנקת בני הבכור היה לי הרבה חלב, בני היה כבר בן חצי שנה ביו"כ והחלב התמעט אך חזר לאחר כמה ימים של הנקות ושאיבות. הפעם אני מרגישה שהכמויות מראש קטנות בהרבה ולכן מתקשה לשער איך הגוף יגיב לצום ועד כמה ייפגע החלב, מה גם שהיא רק בת שבועיים..)
אשמח לתשובתכן האם עלי לצום כרגיל או לשתות בשיעורים ( ואם כן מאיזה שלב).
תודה רבה וגמר חתימה טובה

תשובה

שלום
הסיטואציה המסויימת שאת מתארת של תינוקת בגיל צעיר שרק יונקת והרגשת מיעוט החלב שאת מרגישה – את צריכה לוודא שיש לך חלב לספק לבתך.
דבר ראשון, עליך להקפיד היום ערב הצום לשתות הרבה מאד נוזלים.
שתיה זו אמורה להספיק לך כך שלא תצטרכי לשתות בליל יום כיפור, אך מהבוקר הקפידי לשתות לשיעורין לפי השיטה המקלה – לפיה אפשר לשתות במרווחים של ארבע דקות. באם תקפידי על כך, את תשתי יותר מארבע ליטר במהלך היום. זוהי כמות נוזלים שבדרך מספיקה לצורך ההנקה.
אם כבר בערב תרגישי מיובשת או שלא הצלחת להתמלא בנוזלים לפני הצום, התחילי לשתות לשיעורין כבר בליל הצום.
ראי בפירוט יתר בתשובה כאן באתר של הרבנית מיכל טיקוצ'ינסקי.
גמר חתימה טובה
צוות משיבת נפש

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן