שחיה מעורבת לצורך הבריאות בלבוש צנוע

הרופאה שלי הבהירה לי שלאור תוצאות בדיקות שעשיתי עלי לאמץ אורח חיים הכולל פעילות גופנית. כיוון שבמצבי הפעילות היחידה שאני מסוגלת לבצע ולהתמיד בה היא שחיה, חיפשתי בריכות בסביבה עם שעות נפרדות לנשים בשעות המתאפשרות לי בהתאם לשעות עבודתי ומחוייבותי לילדיי. הבריכה היחידה בטווח נסיעה סביר הפתוחה לאורך השנה (ולא רק בקיץ) בשעות שאני מסוגלת לפנות לשם כך היא בריכה מעורבת. אין שום בריכה עם שעות נפרדות שאוכל להגיע אליה. שאלתי: אם אקפיד להגיע רק בשעות הבוקר המוקדמות כאשר הנוכחים (המעטים, אני מניחה) מגיעים לצורך שחיה ולא כבילוי ואשחה בבגד ים צנוע ובכיסוי ראש, האם יש מקום להתיר שחיה בבריכה מעורבת? האם ישנה בעיה של מראית עין בעצם כניסתה של אישה לבושה בצניעות לבריכה מעורבת? האם יש מורכבויות הלכתיות נוספות?

 

תשובה

תודה על שאלתך ושתזכי לבריאות איתנה. 
ראי כאן תשובה לשאלה מאד דומה באתר מאת הרבנית רחל וינשטיין. 
אם תרצי להמשיך לברר את הנושא. 
בברכה
צוות  משיבת נפש
 

 

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן