יש לי חרטה על קשר אינטימי שניהלתי עם בחורה אחרת, מה לעשות?

לפני מספר שנים כשהייתי בתיכון עסקתי בהמון חסד בתנועת נוער, בהדרגה התחברתי לנערה מהסניף שצעירה ממני לקשר חברי מאוד עמוק וחזק. היא הייתה זקוקה להמון סיוע נפשי בעקבות מורכבויות בבית. עזרתי לה המון ברמה הנפשית והמנטלית והקשר התהדק, היא ממש הייתה צריכה אותי ודיברנו רוב שעות היום. ואז התחילה הקורונה ובסגר נכנסתי לדיכאון וחרדות הייתי במצב נפשי מאוד קשה ובבית לא היה מקום להכיל את זה, לעומת זאת החברה ממש דאגה להכיל את המצב שלי וסייעה לי כפי שסייעתי לה.. כשהמגבלות של הסגר נרגעו נפגשנו כל ערב בסתר. המרחק היה קשה לשתינו וכעבור זמן התחלנו להתחבק ולהגיע למגע מוגזם. זה החמיר והחמיר עד שבסוף אותה שנה המגע היה ממש על גדר מיני.. למרות שבתכלס, אני לא נמשכת לנשים בכלל והקשר היה קשר לא בריא ותלותי במהותו.

הקשר החזיק כשנתיים, אני עד היום סוחבת אותו ומרגישה בושה עזה וחרטה גמורה. אני נתקפת רגשות אשמה וכעס על עצמי ומנסה ללמוד המון תורה, להתחזק ולהתקרב להשם יתברך בכל תחומי החיים.

אני מפחדת שפגעתי בקשר העתידי שלי עם בעלי. אני מפחדת שהמעשה הזה ירדוף אותי בעתיד מכל מיני כיוונים הן נפשיים והן משפטיים.. ואני בעיקר לא יודעת מה לעשות כי לא משנה כמה אני שמחה ושלמה עם עצמי היום ובמערכת יחסים שלי עם ריבונו של עולם. אני עדיין אשאב לצער עמוק כשאזכר בקשר הזה.. מה עליי לעשות?

 

תשובה

שלום לך יקרה, 

אני שומעת את המצוקה שאת חווה סביב הקשר שקיימת עם הבחורה וכמה זה מייסר אותך. הכעס והבושה שאת חווה מבטאים את ההבנה שלך שהמעשים לא היו ראויים ואת הרצון שלך לתקן. את בדרך נכונה וטובה בכך שאת משקיעה בעשיית טוב, בלימוד תורה ובחיזוק הקשר שלך עם ה'.

הקב"ה טבע בעולמו את מושג התשובה עוד טרם בריאת העולם בגלל חשיבותו לקיום האנושי, שיש בו נפילות וקימות. "שבעה דברים נבראו קודם בריאתו של עולם, ואלו הן: תורה, וכיסא הכבוד, ובית המקדש, ותשובה, וגן עדן, וגיהנם, ושמו של משיח….תשובה מניין שנאמר "בְּטֶרֶם הָרִים יֻלָּדוּ…  וַתֹּאמֶר 'שׁוּבוּ בְנֵי אָדָם" (מדרש משלי ח,כב). הרמב"ם בהלכות תשובה תיאר את שלבי התשובה והסביר שתשובה גמורה היא כאשר האדם עומד שוב בניסיון ולא נופל לאותו החטא. התחזקות, תפילה, חרטה ותיקון יעזרו לך להתגבר על המקרה ולחזק את הקשר שלך עם ה' וגם שלא תפלי שוב באותו המקום שכבר נפלת בו. 

חלק חשוב בתיקון שלך הוא לבחון האם יש סיכוי שמעבר למגע האינטימי, שבפני עצמו היה שלילי, האם גם הייתה פגיעה באחת מכן אשר דורשת תיקון באופן ספציפי. אם לומר בצורה מפורשת יותר, האם יתכן שאחת מכן פגעה פגיעה מינית בשניה והפעילה לחץ פיזי או נפשי להיות מעורבת במעשים מיניים שלא לרצונה והסכמתה. יתכן ויש רמיזה לכך במילים שכתבת שהקשר היה "לא בריא ותלותי" וכן ההתייחסות שלך בסוף הדברים לחשש מסיבוך משפטי. יכול להיות שאת כבר יודעת את התשובה ויכול להיות גם שאת לא בטוחה איך בדיוק לפרש את מה שהיה שם ואם היתה פגיעה או לא. אם זה המצב, אנחנו מעודדות אותך לקחת אחריות על הבריאות הנפשית של עצמך וכן על המעשה שהיה ולברר את העניין הזה. לצורך כך את יכולה לפנות לאשת טיפול או לקו חם לנפגעות פגיעה מינית אשר ידעו לעבד איתך את המקרה ולהבין מה קרה ומה צריך לעשות במצב הזה. קו חם לנשים במספר 1202, וקו חם של ארגון תהל לנשים דתיות 02-6730002.

מעבר לכך, אם את רואה שהבירור הנ"ל וכן ההתחזקות בקשר עם ה' לא מניח את דעתך ואת ממשיכה להרגיש מוטרדת מאד מהסיפור הזה, חשוב לקבל ליווי מקצועי כדי לעזור לך להתקדם הלאה. את יכולה לפנות לרופאת המשפחה שלך לקבל המלצה לטיפול דרך קופת החולים או לפנות למישהי קרובה אליך שאת סומכת עליה שתוכל לעזור לך למצוא אשת טיפול באופן פרטי. 

ביחס לקשר העתידי עם בעלך בע"ה, אין לדעת מראש. הדבר יהיה תלוי בך ובבן זוגך וביכולת שלכם לעבוד על האתגרים וללמוד ביחד זה את זו ולהיפך ופחות למשוך מהתנסויות קודמות. גם את הנושא הזה אפשר לעלות בטיפול. 

אני מחזקת את ידייך בדרך התיקון שהתחלת אותו ומברכות שתמצאי את המנוחה והנחלה, 

בברכה, 

רחל

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן