לאשתי יש חוסר רצון ביחסי אישות וזה מקשה עלי, מה אפשר לעשות?

שלום הרבנית

אני נשוי כ-6 שנים ואשתי טובה ומדהימה. אני שותף מלא בעבודות הבית וגידול ילדינו וגם מפרנס בכבוד את המשפחה.

אשתי בקיום יחסי האישות עושה לי ״טובה״ והיחסים מתקיימים באופן תדיר מאד. וזה מביא אותי לסף ייאוש. זה שובר אותי כשאחרי שהיא חוזרת מטבילה היא אומרת לי שהיא עיפה ופשוט הולכת לישון. אני מפחד שהמצב הזה יוביל לגירושין כי לא לשם כך התחתנתי
אשמח לתשובה תודה רבה

 

תשובה

שלום,

אני שמחה שפנית אלינו ולא נשארת לבד עם ההתמודדות הקשה שאתה מתאר. במשיבת נפש אנחנו עונות על שאלות בהלכה ובמחשבה והקושי שאתה מעלה הוא נושא שדורש התייחסות מקצועית מתחום הטיפול ואין זה תחום המומחיות שלנו. 

אני רוצה לעודד אותך שאם כבר מצאת את האומץ לפנות אלינו לעזרה, להמשיך הלאה ולפנות למי שיכול לעזור לשניכם. אתם לא לבד, זוגות רבים חווים קושי ופערים בתחום האישות אשר משפיע על הזוגיות שלהם והם מצליחים להתגבר על קשיים גדולים בעזרת טיפול מתאים.

גם אתה וגם אשתך חווים קושי בתחום המיני אשר יכולים לנבוע מסיבות שונות וגם יש לכך כל מיני השלכות על הזוגיות, וחלילה גם על האפשרות שאתה מעלה של גירושין. דע, שיש הרבה מה לעשות לפני השלב הזה. יועץ או יועצת מיני/ת יכול לסייע לכם ליצור תקשורת טובה בתחום הזה, להבין אחד את הצרכים של השני וכיצד אפשר לתאם ציפיות ולעורר את החשק ולהביא אתכם למצב של שמחה ועונג בזוגיות שלכם. אם הקשר יקר לך, ונשמע מהאופן שבו אתה מתאר ומעריך את אשתך שאכן הוא יקר לך, אנחנו מעודדים אותך להשקיע את מה שנדרש כדי לקבל עזרה. 

תוכל לברר על יעוץ מתאים דרך רופא המשפחה שיפנה אותה לכתובת המתאימה או דרך מרכזים כמו מרכז יהל – מרכז ייעוץ והדרכה לחיי אישות או איט"ם – האגודה הישראלית לטיפול מיני.

אני מאחלת לך עונג ושמחה בביתך ושתזכו לזוגיות טובה ומיטיבה לאורך שנים.

רחל 

 

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן