האם צריך התרת נדרים כדי להוריד נרות נוספים שאני מדליקה מאז מחלה בעבר?

שלום. לפני מספר שנים הייתי חולה מאד ובתקופה זו הציע אישי שאצרף נר נוסף לנרות שבת (עד אז הדלקתי 2 נרות אחד לשמור ואחד לזכור) דהיינו 3 נרות (הנר הנוסף הוא לזכר רבי מאיר בעל הנס) וכך עשיתי . אך אף פעם לא קיבלתי על עצמי את זה ..ב"ה לאחר שנתיים הבראתי.
עם השנים עד כה המשכתי להדליק 3 נרות על אף שזה לא כל כך דיבר אלי כי לא ראיתי סיבה להדליק 3 נרות אך לא הספקתי להתעמק בזה אז המשכתי. ברצוני לשאול אם אני רוצה לחזור ולהדליק שני נרות האם אני צריכה לעשות משהו בסגנון התרת נדרים או שבגלל שאף פעם לא קיבלתי על עצמי מנהג זה לצמיתות אין שום צורך בהתרת נדרים..

 

תשובה

שלום לך. ראי בתשובה כאן, שכתבה הרבנית עידית ברטוב. 

מהתשובה לומדים שמכיוון שמדובר בנוהג טוב של מצווה שהמשכת אותו בעקביות, גם אם לא היה מיוזמתך או רצונך, עלייך לעשות התרת נדרים בכדי להפסיק להדליק את הנרות הנוספים. 

בברכה

צותו משיבת נפש

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן