חרדה. מאת: הרבנית שורלה רוזן

תשובות מאת: רבניות אורחות

אז ככה… אני מפחדת ללכת לנסוע לטיולים או מקומות רחוקים… שנה שעברה נסעתי פעם אחת וכשעברתי את זה הייתה לי הקלה , אבל…עכשיו אני נורא מתעצלת ופוחדת.יש לי חרדה לא הרבה זמן, הכוונה שאני שותה כדורים נגד חרדות.  אבל היצר הרע הורס אותי.. ומכניס אותי לסרטים לא ללכת להתגבר על הפחד. וזה הרבה זמן ככה. ואני לפעמים מסתובבת בחוץ או סתם לקניון , אני מקנאה באנשים שהם הולכים ומטיילים ונוסעים למקומות.

זה הורס אותי נורא מבפנים.
ואני מרגישה שאני בקושי חיה ונושמת. למען עצמי
בתודה אני

תשובה 

קודם כל אפתח בזה שעשית את הצעד הנכון לעזור לעצמך! חז"ל לימדונו " דאגה בלב איש – ישיחנה", כלומר, צריך לשתף בחרדות הקיומיות שלנו כבני אדם כדי לנסות ולפתור אותן.

אכן לא קל לחיות במצב של פחד וחרדה, במיוחד כזה המונע ממך לצאת ולהתאוורר.

כצעד ראשון הייתי מבקשת ממך לשבת רגע עם עצמך ולחשוב מי מהאנשים הקרובים לך ביותר יכול/ה ללוות אותך בתהליך שיעזור לך להתגבר על החרדה ולפנות אליהם בגילוי לב. פעמים רבות עוברים משברים בתהליכי התגברות על חרדות וצריך את מי שיעניק תמיכה ועידוד. אל תוותרי על זה, את לא צריכה להתמודד עם זה לבד!

אנו חיים בדור של מודעות גבוהה לבעיות של חרדה ופחד ויש הרבה אנשי מקצוע שמטפלים במצבים האלה. יחד עם מי שבחרת שילווה אותך בתהליך, צריך לפנות לפסיכולוג/ ית באזור מגורייך כדי שיוכל להקשיב לך ולתת לך את המענה המקצועי הטוב ביותר לפתרון הבעיה.

חזקי ואמצי!

שורלה

הרבנית שורלה רוזן, טוענת רבנית מוסמכת, בעלת תואר ראשון בתלמוד וספרות אנגלית אונ׳ בר אילן. מנהלת תכנית מתיבתא ללימודי גמרא מתקדמים במתן, לומדת בתכנית ההלכה במתן ירושלים מלמדת גמרא והלכה.

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן