פגישת היכרות עם בחור חרדי

שאלה:

הציעו לי להיפגש עם בחור חרדי אך אני לא מזוהה כחרדית, אלא דתיה תורנית.

משיחה ראשונית כמטרה לקבוע פגישה רציתי להיות כנה ואמרתי לו שאני לא חרדית, בלי גרביים ומתלבטת על כיסוי ראש מלא (כרגע בידיעה לחצי כיסוי ראש) ביקשתי ממנו שיחשוב אם מתאים לו.

מובן לי שבעתיד בעזרת השם אתחזק ואלך עם כיסוי ראש מלא אך עדיין אני לא חרדית.

השאלה שאליה אני פונה לשאלת רבנית אם היא לדחות את ההצעה בגלל ההבדל בין השייכות שלי לשייכות שלו?
תודה רבה!!

 

תשובה:

תודה על שאלתך – ניכר מדברייך שהכנות והאמת מאוד חשובים לך, שזה מעיד עלייך לטובה. חשוב לי לציין שהשאלה שלך אינה שאלה הלכתית נטו, ולכן מה שאכתוב פה הוא בגדר עצה בלבד, ואם תרגישי שהעצה הזאת לא הולמת את מצבך הכללי (כי הרי אני מכירה אותך רק דרך השאלה הקצרה הזאת ולא לעומק), אז לכי עם ההרגשה שלך. זה הכי לגיטימי.

אם את כותבת מהזוית של בקשת רשות לפגוש את הבחור הזה, אני חושבת שזה בסדר גמור שתפגשי אותו. ייתכן ויהיו דברים שצריך לנווט אותם בעדינות ולמצוא בהם את הדרך שיתאים לשניכם, אבל אלו הם דברים העולים בסופו של דבר בכל קשר. אם אחרי השיחה הראשונה, בה שמת את כל הדברים על השלחן לגבי זה שאת לא משתייכת כחרדית וגם מבחינה הלכתית יש דברים שבהם את גם נוהגת/ מתכוונת לנהוג אחרת, והוא מוכן להתקדם, אני חושבת שבהחלט ניתן להתקדם לפגישה.

אבל אני גם חושבת שחשוב לך גם לברר כמה דברים – קודם כל, בינך לבין עצמך, למה את לא משתייכת כחרדית? האם היית רוצה להשתייך כחרדית? וגם בינך לבין הבחור הזה (וזה יכול להעשות תוך כדי פגישה/ות איתו), מה המשמעות של ההשתייכות החרדית שלו? כיצד זה משפיע עליו וכיצד זה יכול להשפיע על דרככם המשותפת? כלומר, חשוב לי להציף את זה שזה לא רק הוא שצריך לחשוב עם את יכולה להתאים לו, אלא גם את צריכה לחשוב אם הוא יתאים לך. אלה שאלות כבדות משקל, ולרוב לא מסוג השאלות שניתן לברר תוך כדי שיחה אחת בדקות ספורות, אלא שאלות שצריך לשוחח עליהן וגם לראות אותן כעבור הזמן. ובכל זאת, אם יש לך רצון לנסות לפתח את הקשר וגם תהיה לך יד על הדופק לגבי מה שאת מחפשת ורוצה – לכי על זה.

והערה אחרונה ויותר כללית לגבי דברים שחשוב לך לשים לב אליהם לקראת זוגיות: חשוב לראות האם הבחור מכבד אותך ואת זהותך, האם הוא מתעניין בעולמך, והאם הוא נותן מרחב להתפתחות שלך. אלו שאלות כלליות שחשובות בכל קשר, אבל אולי במיוחד כאן כשיש פער (אמנם פער שניתן לגשר) בין הזהויות הדתיות, הדברים עוד יותר חשובים.

מברכת אותך שתמצאי בקרוב את בחיר לבך ותוכלו יחד לבנות – באופי הייחודי של כל אחד מכם – בית נאמן בישראל,

ג'ני רוזנפלד

הרבנית ג'ני רוזנפלד
הרבנית ג'ני היא מנהיגה רוחנית באפרת, ומנהלת בית הדין לממונות שע"י המועצה הדתית אפרת. קיבלה היתר הוראה מהמכון למנהיגות הלכתית על שם סוזי ברדפילד במדרשת לינדנבאום, ודוקטורט בספרות אנגלית מאוניברסיטת CUNY. היא ממחברי הספר "עת לאהוב: המדריך להעצמת הקשר האינטימי של הזוג הדתי."

 

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן