האם לעזוב לפנימיה בגלל מתח שיש בתוך הבית?

תשובות מאת: רבניות אורחות

התשובה ניתנה על ידי הרבנית דבורה עברון

 

שלום  אני בת 16 וחצי ואני שוקלת לעזוב את הבית ולעבור לפנימיה.. אבא שלי ואני לא מסתדרים הוא מוציא מימני דברים נורא רעים.. אנחנו יורדים לפסים מאוד נמוכים ביחד. אמא שלי ואבא שלי החליטו להתגרש ונפרדו לחודשיים ועכשיו הם התחרטו ואמא שלי רוצה להחזיר אותו הביתה.. אני לא רוצה שהוא יחזור טוב לי מאוד בלעדיו זה חודשיים הכי טובים שהיו לי. מה אפשר לעשות…? אני לא רוצה להרוס שלום בית אבל אני החלטתי שאם הוא חוזר אני יוצאת מהבית. ושאם לא התאפשר לי לצאת אני יעשה להם בלאגן ..

תשובה:

שלום לך,

תודה על פנייתך אלינו. מהשאלה שלך ניכר הקושי שאת חווה בתוך משפחתך, בעיקר ביחסייך עם אביך. כמו כן ניתן להבין שהמשפחה כולה עוברת טלטלות בחודשים האחרונים, ואולי אף בשנים האחרונות, ושהורייך מחפשים אחר פתרונות עבורם כזוג ועבור משפחתכם בכלל.

ללא היכרות קרובה איתך ועם משפחתך קשה לסייע לך ולהביע דעה לגבי השאלה שאת מעלה. אין פתרון אחד שמתאים לכל מצב של קושי ומתח בין אב וביתו, בין הורים וילדים. התמונה שאת מביאה מורכבת ולכן יש צורך בסיוע וליווי אישי.

אני רוצה לעודד אותך לשוחח על ההתלבטות שלך, מחשבותייך ורגשותייך עם אמך, ולבקש ממנה לפנות לעזרה מקצועית עבור משפחתכם בכלל, ואולי גם עבורך בפרט. במידה ואת מרגישה שאין באפשרותך לשוחח על כך עם אמך פני לאישה עליה את סומכת – מחנכת, יועצת, קרובת משפחה – והן יסייעו לך.

אני יודעת שמאוד קשה לך עכשיו ובמצב כזה לפעמים אנחנו רוצים פתרון מהיר ודי, לצערנו פתרונות כאלה בדרך כלל לא עוזרים. ייתכן ויש לך כאן הזדמנות גם לסייע לעצמך לאורך זמן וגם לעזור לכל משפחתך.

דבורה

הרבנית דבורה עברון היא מנהלת המכון למנהיגות הלכתית של או"ת במדרשת לינדנבאום.

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן