אני לא מצליחה לעשות הפסק טהרה נקי לגמרי להרבה זמן אחרי הוסת

תשובות מאת: הרבנית נועה לאו

המחזור שלי ארוך, כאשר בשבעת הימים הראשונים יש ממש דימום ואחר כך במשך שלושה ארבעה ימים ולפעמים אפילו יותר ישנן הפרשות יותר חומות.

בהפסק הטהרה שעשיתי השבוע, (היום האחד עשר מתחילת המחזור) המוך הדחוק יצא עם הפרשה חומה בהירה מאוד מאוד, בבדיקה בבוקר הכל היה נקי. האם עליי לעשות הפסק שוב ביום הבא או שאני יכולה להתחיל לספור 7 נקיים. תודה מראש

 

תשובה

שלום לך ותודה על פנייתך.

נראה שאת מחמירה על עצמך  יותר מדי. לפי ההלכה רק דם בצבע אדום (וגם שחור) הוא דם אוסר. 

צבע חום, שאין בו גוון אדום, אינו אוסר, וגם בדיקות שיוצאות לא נקיות, יכולות להחשב טובות לצורך הפסק טהרה ושבעה נקיים.

קשה לענות בשאלות של צבעים בלי לראות את המראה עצמו במציאות, אבל אם הגוונים שאת רואה הם חומים בהירים, בגוון חול או קרובים לצהוב, הם בודאי מותרים.

אם יש לך ספק, כדאי לפנות לרב או ליועצת הלכה באיזור מגורייך כדי ללמוד מהם הגוונים המותרים והאסורים. תוכלי גם להתקשר לקו הטלפוני של נשמת ולהתייעץ עם יועצת הלכה אם יש צורך להראות את הבדיקות. טלפון: 026404343.

בינתיים עד שתבררי את הצבעים את יכולה להמשיך בבדיקות "על תנאי", כלומר הבדיקה של היום  תהיה או בדיקת יום ראשון או הפסק חדש. אין צורך לעשות שוב מוך דחוק. 

 

בברכה,

נועה

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן