מותר לחדש לק ג'ל בתשעת הימים?

תשובות מאת: רבניות אורחות

מותר לחדש לק ג׳יל בתשעת הימים?

תשובה:

שלום יקרה,

אני כותבת לך בקיצור ובהמשך אשלח פירוט ומקורות.

כשמורחים לק ג'ל עושים גם מניקור וסידור של הציפורניים ולכן כדי לענות לשאלה שלך צריך לראות מה הפסיקה לגבי גזיזת צפורנים בתשעת הימים.

יש מחלוקת בפוסקים לגבי גזיזת צפורניים. המחלוקת מובאת בפוסקים ספרדיים (יקוט יוסף וכף החיים) ואשכנזים (המגן אברהם מתיר והט"ז אוסר). לדעת כל הפוסקים מותר לגזוז צפורנים לצורך מצוה כמו טבילה. 

למעשה נראה לי שאם את מתכננת לעשות לק ג'ל כהכנה לטבילה או לקראת אירוע, ברית מילה או שמחה משפחתית, יש מקום לעשות לק ג'ל בתשעת הימים. אם אין סיבה מיוחדת לעשות את חידוש הלק ג'ל דווקא עכשיו עדיף לדחות לשבוע הבא.

בתקווה שנתבשר במהרה בשורות טובות ונזכה לגאולה שלמה,

רחל וינשטיין.

הרבנית רחל וינשטיין היא עמיתה בתוכנית הלכתא במתן ומדריכת כלות ויועצת הלכה

 

הרחבה  מתוך הילקוט יוסף:

ו יש אוסרים לגזוז ציפורנים בשבוע שחל בו תשעה באב. ויש מתירים, וכן הוא מעיקר הדין ואף מי שנוהג להחמיר בזה, אם צפרניו עודפות על הבשר, רשאי לגוזזם. ובמקום מצוה כגון אשה שאירע לה טבילת מצוה בשבוע שחל בו תשעה באב, בודאי שיש להקל, ובערב שבת חזון פשוט שמותר. [ילקוט יוסף מועדים עמוד תקסג. שו"ת יחוה דעת חלק ג' סימן לט].

 

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן