קיללתי מישהו וזה באמת קרה לו, מה עלי לעשות?

שלום,

אני איחלתי לבן אדם מתוך עצבים שיקבל שיתוק ואחרי כמה ימים הוא עשה תאונה והוא בבית חולים על כיסא גלגלים. עכשיו אני לא מכשפה ולא עוסקת הקללות ולא בשום על טבעי. אני בחורה חילונית אבל מאמינה מאוד בה' וקרובה אליו מאוד. יש איזה תפילה שאני יכולה להגיד כדי שהקללה שקיללתי את הבן אדם והתממשה לא תחזור אלי ולא יקרה לי כלום? מה אפשר לעשות? איך אפשר לתקן את מה שעשיתי?

 

תשובה:

שלום רב.

ראשית אפתח בתפילת רפואה שלמה ומהירה לפצוע!

שנית, לגבי התחושות שלך:

לא מומלץ לקלל אף פעם וכדאי "לתרגל" שמירה על מוצא פינו. לא בגלל שיש כח בפועל למעשינו או בגלל משהו "על טבעי" אלא משום שדיברו שלילי יוצר גם אנרגיות פחות נעימות בסביבתך.

הקללה שקיללת בעז"ה לא תחזור אליך, אבל במצב שנוצר כרגע בכל מקרה הייתי ממליצה לחשוב איך את יכולה לעשות תשובה. אולי כדאי להתנצל ולבקש סליחה על ההתפרצות? 

אולי כדאי לך לקבל על עצמך לשמור יותר על פיך?

אין צורך בתפילה מנוסחת לדבר כזה אלא בדיבור פשוט אל הקב"ה בו את חוזרת בך ומקבלת על עצמך להשתדל יותר. אפשר להתפלל לקב"ה שיעזור לך לא להגיע להתפרצויות כאלה.

 

בהצלחה רבה 

בברכה

בת שבע

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן