האם מומלץ להוסיף שם והאם אפשר שם לועזרי?

ברצוני להוסיף שם נוסף, אף פעם לא הרגשתי מחוברת ככ לשמי, השם שלי אף פעם לא היה נפוץ, אך אני קרויה על שם סבתי, לה יש אופי חזק מאוד.
ברצוני להתייעץ האם מומלץ להוסיף שם במקרה כזה. והאם שם לועזי יכול להיות בסדר? חשבתי על השם ז'קי- על שם סבתי ז'קלין, מרגיש לי יותר מחובר אליה מגילי

 

תשובה

שלום יקרה,

בתקופה האחרונה ישנה תנועה הולכת וגוברת של שינוי שמות ותוספת שמות. אני רואה בשאלתך דוגמא ראויה לשבח לכך שאינך עושה מעשה ללא בירור מקדים וללא חשיבה.

הנושא של שמות ומשמעותם, ובתוכו השאלה של שמות לועזיים הוא נושא רחב ונוגע בעולם הקבלי, אינני מצויה בנבכי עולם זה, אם תרצי הפניה למומחה בעניין אשמח להפנות אותך.

באופן כללי נראה לי שאם את מרגישה שהוספת השם ג'וליה או ג'וליט, על אף היותם שמות לועזיים, מחברת אותך לסבתא שלך ומכבדת אותה, אין מניעה מהוספת אחד משמות אלו. לאורך ההיסטוריה יהודים נקראו בשמות לועזיים רבים. אין בכך איסור הלכתי למרות שישנם רבנים הסוברים שזה לא אידיאלי (למשל אגרות משה או"ח ח"ה סימן י').

 

בהצלחה, וכל טוב.

רחל

 

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן