איך לחזור בתשובה על אי-שמירת נגיעה?

כבוד הרב,
אני ממש מרגישה שאני זקוקה לעזרה, אני מתביישת להגיד אבל אני לא שומרת נגיעה אם הבן זוג שלי, אנחנו ביחד כבר 4 חודשים ואני מרגישה שאני באמת אוהבת אותו ואנחנו בעזרת השם מתכננים להקים בית ביחד בעיתו וביזמנו.
כבוד הרב אני מרגישה כל כך רע אם עצמי אחרי שלא שמרתי ממנו נגיעה לא שכבנו אבל עשינו דברים אחרים בנוסף לנשיקות והחיבוקים, אני מרגישה שאני רוצה להתחזק בנשוא הזה ואני מתחננת אני רוצה לחזור התשובה אני כל כך מתחרטת על זה, ברוך השם לא שכבנו וגם לא גרמתי לו להוציא זרע לבטלה,
מאוד קשה לי לשמור ואני באמת רוצה, בבקשה ממך כבוד הרב מה עלי לעשות כדי לחזור בתשובה ולמחוק את העברות האלה..
אני מעונינת גם לשמור שאני בנידה ( קרה פעם אחת שלא שמרנו שהייתי בנידה), אני יודעת שכבוד הרב זה עוון חמור מאוד ובבקשה תנחה אותי אני מרגישה שאני נימשכת לזה ואני לא רוצה אני רוצה לחזור בתשובה, מה עלי לעשות בבקשה כבוד הרב תן לי חיזוק אני ממש חיבת את זה מאיפה להתחיל אני יודעת שצריך לשמור לגמרי אבל קשה לי בבקשה הרב מאיפה להתחיל תעזור לי בבקשה,
האם יש סיכוי לחזור בתשובה ואם כן מה עלי לעשות?
בתודה מראש כבוד הרב,

 

תשובה

שלום יקרה,

אני שומעת מדברייך שיש לך קשר משמעותי וטוב, ברוך ה'. זו ברכה גדולה. מאחלת שבעז"ה תראו ברכה בקשר. 
אני שומעת גם שיש לכם התמודדות לא פשוטה. התמודדות זו היא התמודדות של רבים, אתם לא לבד. 
שמירת מרחק פיזי עד החתונה – זה דבר נפלא ומאתגר עד מאד. זוהי אחת ההתמודדויות הגדולות של הדור שלנו, ואולי של כל הדורות.
אז אומר שוב, אתם לא לבד!

את שואלת איך אפשר לתקן?
עצם העובדה שאת מרגישה חוסר נוחות עם המצב ורצון לתקן זהו הצעד הראשון בתיקון. זהו צעד משמעותי. אני מתפעלת מן הכנות שלך ומן הרצון לשנות ולתקן. זה ממש לא מובן מאליו. 

אז לשאלתך – איך אפשר לחזור בתשובה אתחיל ואומר שבעצם כבר התחלת.
כך מסביר הרמב"ם שתהליך התשובה מתחיל בהכרת החטא, וידוי – כלומר להודות בכך שיש חטא, מפנייתך ברור שאת מבינה שיש בעיה, ומודה בכך.

אך כיצד נמשיך בתהליך?
השלב הבא בתהליך התשובה הוא הקבלה לעתיד, ההחלטה לעשות שינוי. גם בעניין זה ניכר בשאלתך שאת שואפת לשנות ולתקן, ולקבל לעתיד. 
עכשיו האתגר הגדול הוא לעשות את שינוי בפועל. על מנת לעשות שינוי בפועל ישנם כמה מרכיבים שבעיני מאד משמעותיים שיסייעו בתהליך, וללא מרכיבים אלו יהיה קשה מאד לעשות שינוי.

1. תיאום ציפיות – אם בן הזוג שלך איתך בשאיפה לתקן ולעבור שינוי, יהיה הרבה יותר פשוט לעבור שינוי. אם הוא עוד לא איתך בזה – האתגר גדול יותר. אני ממליצה לך לפתוח את הנושא אתו. להסביר כמה הדבר חשוב לך ולחשוב אתו יחד כיצד אתם מגיעים למטרות שתציבו לעצמכם.

2. אמונה ביכולת לשנות – לעיתים אנו מונעים מעצמנו לעשות שינוי בכל שאנו לא מאמינים שהשינוי אפשרי. אי מחזקת את ידייך, את ידי שניכם ואומרת בפה מלא –  זה אפשרי! אפשר לשמור, אפשר לעשות שינוי. זה לא קל, אבל זה אפשרי! (מניסיון של ליווי זוגות רבים שרצו לעשות את השינוי הזה – והצליחו.)

3. להתפלל – ממליצה ממש להתפלל על כך שתצליחו לשנות. זה ממש עוזר…

4. לא להתייאש! לפעמים מתחילים, ונופלים. אחרי שנופלים חשוב לקום! לא להתייאש!

אם תרצי להרחיב את הדיבור בעניין תהליך כניסה לשמירת ההלכה בתחום הזה – כדאי לפנות אלינו להמשך קשר.

מאחלת לך המון ברכה הצלחה, המון כוחות, ואמונה.

מחזקת את ידיכם,
חזקו ואמצו.

רחל.

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן