איך לקרוא לתינוקת שנולדה?

היי,ילדתי ברוך השם תינוקת מקסימה. עד התאריך של הלידה היינו סגורים על השם מעין… כרגע קצת התחלנו לשנות את דעתנו לכיון אדל, הבעיה שהסביבה לא כ"כ מכירה את השם והמשמעות של אדל, האם להישאר עם השם עדן שהוא יותר עברי ומובן מהשם של אדל?

 

תשובה:

מזל טוב וברכות חמות לרגל הלידה!

אכן בחירת שם היא עניין משמעותי מאוד, ובעצם מהווה חלק מרכזי בשותפות של ההורים עם הקב"ה בהבאת נשמה חדשה לעולם.

בחירת השם היא עניין שניתן ביד ההורים, ונתון לרצונם ולתחושתם. אין הנחיות הלכתיות בנושא זה לגבי שם עברי או לועזי, ורצוי שתבחרו בשם שמבטא את ערכיכם ועולמכם באופן הטוב ביותר. שם שנושא משמעות חיובית עבורכם, שם שאתם אוהבים ומרגישים איתו בנוח הוא שם טוב לבתכם, ללא קשר לתחושת הסביבה.

שני השמות שהצעת עונים לקריטריונים אלה כנראה, ולכן שניהם טובים. אם תרגישו שחשיבות העבריות של השם גוברת על תחושת הקשר שלכם לשם אדל – אז מעין היא הבחירה הטובה לבתכם, ואם ההפך יגבר – אז אדל הוא השם הנכון.

 

שתזכו לגדלה בבריאות, בשמחה ובנחת

שלומית.

 

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן