דיבור עם בנים לצורך חתונה

שלום

לפני כמה שנים הכרתי בחור והיינו בקשר לא רצוף, כל כמה זמן היה קשר טלפוני או בהודעות כתובות ואז הפסקה לכמה זמן. 

לאחר זמן ניתקתי  את הקשר כי חשבתי שקשר עם בחור בלי מטרה של חתונה הוא אסור. 

אחרי תקופה ארוכה נפגשתי איתו באופן אקראי ברחוב, ולקחתי את זה ללב חזק, בכיתי המון ולא הבנתי למה זה קורה, כי כן הייתי רוצה קשר איתו ומצד שני אני לא רוצה לחטוא לה׳. מרגישה רע, לא שלמה עם זה – בקיצור מבולבלת נורא! ה׳ יעזור.

מאז אני באמת בהמון מחשבות עליו, ובאמת שוקלת את העניין האם מותר לפתח שיחה?

מבחינתי אני באמת רוצה לבדוק אם אפשר לקחת את זה שלב קדימה ולנסות קודם כל להבין מה הוא חושב. לראות אם יש בו עניין איתי. ואז לבחון לאן זה יכול להתקדם ..

הוא כרגע חייל סדיר ואני לומדת במדרשה. 

1) אני רוצה לדעת אם זה בסדר ליצור קשר מהצד שלי למטרת חתונה בלי לדעת אם הצד השני מעוניין להתחתן. בשביל זה אני רוצה לפתח את השיחה איתו על מנת לברר ולראות, אם יש לזה טעם.

2) יש את הקטע של הצבא שיוצר כמה בעיות:

א. איך אפשר לבנות קשר עם אדם שהוא רוב הזמן בצבא (לפני חתונה)

ב. איך אפשר להתחתן עם אדם שהוא בצבא

תודה רבה רבה רבה!

 

תשובה:

שלום רב לך!

ראשית חשוב לי לכתוב לך שאת מתארת תהליך טבעי ומבורך. משיכה בין המינים ורצון לקשר הוא הדרך של הקב"ה לעזור לנו לבנות משפחות ולבנות את עולמו- עולמנו.

בנוסף את מתארת רגישות ודיוק בשאלת מטרת הקשר. שתי הנקודות האלה מרגשות ומבורכות.

ולגופו של ענין אנסה לענות בפשטות.

1. ודאי שאת יכולה ליצור קשר ראשוני ולבדוק האם הוא מעוניין. אם לא תבדקי איך תדעי?

אם יותר נוח לך לברר דרך גורם שלישי שמכיר את שניכם זה גם אפ שרי אבל אין שום מניעה שתפני אליו ותשאלי אותו אם הוא מעונין לחדש את הקשר למטרות טובות וחיוביות.

2. לגבי הצבא השאלה יותר מורכבת ותלויה בכמה שאלות כמו באיזה תפקיד הוא בצבא, מה סוג השירות שלו וכמה זמן יש לו עוד עד השחרור.

אני מאמינה שאם תצרי איתו קשר ראשוני, תוכלי לדעת ממנו אם נראה לו שהוא פנוי (טכנית ורגשית) לבנית קשר עמוק ומשמעותי עכשיו ואולי הוא יעדיף להמתין כמה חודשים.

לעיתים, קשר עם חייל אפשרי וטוב אבל בקצב איטי יותר בגלל האפשרויות המועטות להיפגש. 

לגבי חתונה בזמן השירות, זה כבר שאלה לשלב הבא- במידה והקשר יתפתח כראוי ותגיעו לשלב של דיבור על נישואין, תצטרכו יחד לדון ולשקול האם זה נכון ומתאים לכם להיות נשואים כשהוא בשירות סדיר.
מן הסתם, תוכלו להתייעץ עם זוגות אחרים שנישאו בתקופת השירות.

 

מברכת אותך שתהיה הצלחה רבה

אני מקווה שיהיה בטוב, בנחת ובשמחה.

בת שבע סמט

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן