אני לא יכולה יותר ורוצה להתגרש

אני רוצה להתגרש מבעלי, אני כבר לא מסוגלת לחיות איתו יותר. אני לא יכולה להמשיך לשמוע את השקרים שהוא מספר לי – איבדתי כל אימן בו. אני מרגישה אם חד-הורית,–הוא לא שותף בכלל בנטל של הבית והילדים, אני לא רוצה שהילדים שלי יקבלו חינוך מאבא כזה שמתעלם מהם לגמרי. אני לא מסוגלת ללכת למקווה, אין לי שום יכולת לקיים איתו יחסי אישות ולהיענות לו בכך. אין כבר שום אהבה או קירבה בינינו.

הגיעו מים עד נפש, רק הפחד הכלכלי והחשש לשלומם של הילדים מרתיע אותי מלקום ולעזוב. 

תשובה:

שלום שואלת יקרה,

ניכר מתוך דברייך שאת נסערת מאד, אבל עדיין בתוך בסערה את מצליחה להיות בהתבוננות ובשיקול דעת. הפנייה לייעוץ במצב זה היא חשובה מאוד ומבורכת. 

 

כיון שקשה מאד להיענות בצורה נכונה ועמוקה לפנייתך באמצעות האינטרנט, אנו ממליצים לך להמשיך בכיוון שיקול הדעת שהתחלת בו ולפנות לבעל מקצוע שהוא או היא מטפל/ת במשברים במשפחה. ייטב לך להתייעץ עם מישהו הן בארבע עיניים והן ביחד עם בעלך. פגישות כגון אלו יעזרו לך לברר בתוך עצמך אם את באמת רוצה לפנות לגירושין וכל הכרוך בכך  –וזאת זכותך — או האם, בעזרת מתווך מקצועי, תוכלי להביא את בעלך להסכים לשקם את היחסים ביניכם בפרט ובתוך המשפחה בכלל  — וזאת גם זכותך.

 

שתי האופציות הן כל אחת תהליך בפני עצמו. יש עדיפות שבעלך ישתף פעולה ויטול חלק בטיפול הזוגי. שיתוף הפעולה חשוב גם אם תחליטו לשקם את נישואיכם. וגם  אם תחליטו להתגרש כדי למזער את הנזקים — גם בכל אחד מכם וגם בילדים. גם אם בעל ואישה מתגרשים, הן נשארים הורים לילדיהם המשותפים וחייבים לפעול בהורות משותפת למען בריאות הנפשית והפיזית של הילדים  אם בעלך לא ירצה לקחת חלק בטיפול עדיין בשבילך ייעוץ וליווי כזה יסייעו מאוד בצומת בה את עומדת גם בבחירה וגם בהמשך הדרך בה תצעדי.

 

תוכלי להיעזר במחלקת הרווחה במקום מגורייך כדי למצוא עזרה בטיפול משפחתי; תוכלי גם לפנות לארגונים שונים שיש להם מרכזים לטיפול משפחתי כגון "אמונה"; או שתוכלי לפנות למטפלים עצמאיים. טוב יהיה אם את ובעלך תוכלו להחליט ביחד לאיזה בעל מקצוע לפנות.

 

גם החלטה לפנות לעזרה אישית ועמוקה היא קשה. אבל ההתגברות על הקושי הזה עלול לחסוך לך קשיים טראומטיים וארוכי-תווך בעתיד. אנו מקווים שכמו שהצלחת להתמודד עד עתה באחריות, תצליחי למצוא את הדרך להיטיב עם משפחתך.

אם תכתבי לנו את איזור מגורייך נוכל להפנות אותך לגורמים  נוספים הקרובים אליך.

מי יתן והקב"ה יתן לך כוחות ויזמן לך את העזרה והתמיכה בעת זו.

רחל

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן