הורדת שם

היי, נולדתי עם השם שלומציון תהילה. מקור השם שלומציון הוא מסבתא שלי מצד האמא. לא אהבתי את השם הזה מאז ומתמיד. עד כיתה ו קראו לי שלומציון. כשעברנו לעיר אחרת השתמשתי בשם השני שלי תהילה ולא סיפרתי על השם שלומציון. גדלתי והגעתי לגיל 17 כיתה יא והחלטתי להוריד את השם הראשון מהתז. לפני כמה ימים הורדתי במשרד הפנים והשארתי רק את בשם תהילה. רציתי לשאול אם זה בסדר שהורדתי את השם? כי ישנם הרבה ספורים שהורדת שם מביאה מזל רע או פתאום ניהיהם ההפך מימה שהיו לפני השינוי שם. כמו עצבנים יותר , לא מצליחים בדברים בחיים וכו' רציתי לדעת את חוות דעתכם תודה .

 

התשובה:

שלום רב.

זכית בשני שמות יפים ומיוחדים.

באופן כללי- הורדת שם או שינוי שם אינו מביא מזל רע בחיים. אין לנו דרך לדעת מה שיקוליו של הקב"ה בחלוקת הטוב והרע בעולמנו. ברוך ה', אלוקים נתן לנו בחירה חופשית לבחור את הטוב, לשמור את מצוותיו ולעשות טוב.

למרות זאת, לפעמים שינוי שם הוא ביטוי חיצוני לתחושות פנימיות ולשינוי פנימי. בדרך כלל, כמו בהרבה דברים כדאי לטפל גם בפנים ולא רק בסימפטום החיצוני.

אני מציעה לך לשאול את עצמך מה הפריע לך בשם שלומציון ומדוע החלטת להוריד את השם גם באופן רשמי. האם הרגשת טוב עם השינוי אז? ועכשיו?

כמו כן, לא כתבת בשאלה על הוריך. האם שוחחת איתם בנושא הזה? איך הם חוו את ההחלפה בכיתה ד'? מה הייתה תגובתם אז ומה תגובתם עכשיו כשהורדת את השם גם באופן רשמי? אולי הדיבור איתם יסייע לך לחיות בתחושה יותר טובה עם ההכרעה שלך.

אם תרצי, תוכלי לפרט יותר ואולי אוכל לעזור במעט.

בברכה

בת שבע

יש לי שאלה

הפנייה ל"משיבת נפש" יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אל הרבניות אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף אנא ציינו זאת בפנייתכן. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלות האתר, ומועברות למשיבות השונות בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרבנית מסוימת אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

תשובות הרבניות לשאלותיכם יתקבלו באמצעות הדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן